Konsolidētās TV skatītāko decembra kanālu topa pirmajā vietā bija kanāls TV3, kura skatīšanai veltīti 11,5% no kopējā TV skatīšanās laika. Otrs skatītākais kanāls bija LTV1, kuram veltīti 9,2% no kopējā TV skatīšanās laika. Savukārt trešais skatītākais kanāls bija PBK, kura skatīšanās laika daļa bija 7,7%.

Kanālam LNT veltīti 7,5%, kanālam NTV Mir Baltic 7,1%, kanālam RTR Planeta Baltija – 6,9% un kanālam 3+ – 3,2% no kopējā TV skatīšanās laika. Kanāla REN TV Baltic skatīšanās laika daļa bija 3%, kanāla TV6 – 2,6%, kanāla LTV7 – 2,3%, kanāla Dom Kino – 1,8% un kanāla TNT – 1,3%. Kanālam RīgaTV 24 veltīti 1,2%, Kanālam 2 – 1,0%, kanāliem CTC Baltija un STV katram 0,9%. Kanāliem 360TV, Nickelodeon un Re:TV katram veltīti 0,8% no kopējā TV skatīšanās laika. Kanāla Kidzone TV skatīšanās laika daļa bija 0,7%, kanāla Discovery Channel – 0,6% un kanālu FOX, National Geographic Channel un Pjatnica International katra skatīšanās laika daļa bija 0,4%. Savukārt kanāliem Fox Life un TNT4 International katram veltīti 0,3% un kanāliem Sony Channel un Sony Turbo katram veltīts 0,1% no kopējā TV skatīšanās laika.

Kantar Mediju pētījumu vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka lielākais pieaugums, salīdzinot konsolidētās TV un lineārās TV programmu topu, vērojams šovam “Saimnieks meklē sievu 4”, kuram līdz ar konsolidētās TV datu pievienošanu kopējais vidējais skatītāju skaits pieaudzis par 34%, sasniedzot 166,6 tūkstošus.

Konsolidētās TV skatītākā programma decembrī bija “X faktors” kanālā TV3, kuru vēroja vidēji 11,7% jeb 224,7 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no četriem gadiem. Programmu topa otrajā vietā bija “Latvijas Lepnums 2017” kanālā TV3, kuru vēroja vidēji 10,9% jeb 209,8 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Savukārt trešā skatītākā programma – “Latvijas Valsts himna” kanālā PBK, kuru vēroja vidēji 10,8% jeb 207,3 tūkstoši skatītāju.

Reitings% – vidējais raidījuma skatītāju skaits procentos;
Reitings’000 – vidējais raidījuma skatītāju skaits tūkstošos;

Par pētījumu
Pētījumu kompānija Kantar Latvijā kopš 1999. gada veic televīzijas auditorijas pētījumu, izmantojot speciālu tehnisko aprīkojumu – TV metrus. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par TV kanālu skatītāju auditoriju un to raksturojošām pazīmēm, par TV kanālu skatīšanos dažādās mērķa grupās, kā arī par reklāmas kampaņu sasniegto auditoriju. Datus var analizēt, apkopojot lineārās vai konsolidētās TV skatīšanos. Lineārā TV ir TV programmu vērošana to ētera laikā. Konsolidētā TV ir TV programmu vērošana to ētera lakā un ar nobīdi laikā – līdz septiņām dienām pēc to ētera laika.

TV auditorijas pētījuma izlase ir Latvijas iedzīvotāju kopumam reprezentatīvs ģimeņu panelis. Tā respondenti ir pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no četriem gadiem, kuru mājsaimniecībā ir vismaz viens strādājošs televizors un kāds no TV pieslēgumiem (virszemes televīzija, interaktīvā televīzija, kabeļtelevīzija vai satelīttelevīzija).

Par Kantar
Kantar ir vadošā pētījumu un konsultāciju kompānija Latvijā. Kantar ir viena no pasaules lielākajām pētījumu kompānijām ar ekspertiem vairāk nekā 90 pasaules valstīs. Kantar grupa ir viena no pasaules vadošajām datu, atziņu un konsultāciju kompānijām.

Kantar Latvijā ir pētījumu kompānija ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, kas veic tirgus, sabiedriskās domas un mediju izpēti un sniedz ieteikumus mūsu klientu biznesa izaugsmei. Mēs uzņēmumiem nodrošinām vērtīgas atziņas nozīmīgu lēmumu pieņemšanai un izaugsmes veicināšanai. Ar zināšanām par inovācijām, zīmolu un komunikāciju, pircēju aktivizēšanu un patērētāju attiecībām mēs palīdzam mūsu klientiem identificēt, optimizēt un aktivizēt vērtīgos mirkļus ar patiesu ietekmi uz viņu biznesa attīstību.

Oskars Rumpēters

Kantar Vecākais klientu vadītājs, mediju pētījumi
t 6709 6300
e oskars.rumpeters@kantar.com
e tns@tns.lv
twitter: twitter.com/TNSLatvia
facebook: facebook.com/TNSLatvia