Kopumā dažādos brīvdienu ceļojumos šogad plāno doties vairāk nekā divas trešdaļas (69%) Latvijas iedzīvotāju. To atklāj pētījumu kompānijas TNS veiktais Eirobarometra pētījums.

Janvārī desmitajai daļai (12%) Latvijas iedzīvotāju vēl nebija skaidru plānu attiecībā uz brīvdienu ceļojumiem 2016.gadā, savukārt 17% aptaujāto norādījuši, ka šajā gadā nedosies brīvdienu ceļojumā.

Visbiežāk (44%) Latvijas iedzīvotāji šogad plāno doties kādā īsākā ceļojumā (līdz 3 naktīm pēc kārtas), savukārt trešdaļa (33%) Latvijas iedzīvotāju plāno doties garākās brīvdienās, ceļojumā pavadot no 4 līdz 13 naktīm pēc kārtas. Brīvdienās ar vairāk nekā 13 naktīm pēc kārtas plāno doties desmitā daļa (11%) Latvijas iedzīvotāju.

Salīdzinot ar 2015.gada pētījumu par brīvdienu ceļojumiem, vērojams, ka ievērojami pieaudzis to iedzīvotāju skaits (par 11 procentpunktiem – no 33% uz 44%), kuri plāno šajā gadā doties kādā īsākā ceļojumā, savukārt nedaudz samazinājies to aptaujāto skaits, kuriem vēl nebija plānu attiecībā uz brīvdienu ceļojumiem (par 3p.p. – no 15% uz 12%).

Eiropas Savienības dalībvalstīs kopumā dažādos brīvdienu ceļojumos šajā gadā plāno doties 71% pilsoņu. Tāpat novērojams, ka Eiropas pilsoņu vidū starp brīvdienu ceļojumu veidiem dominē brīvdienas, ceļojumā pavadot no 4 līdz 13 naktīm pēc kārtas (44%), bet garākās brīvdienās (ar vairāk nekā 13 naktīm pēc kārtas) plāno doties katrs ceturtais eiropietis (23%).

Aptaujā jautājām arī par galvenajām brīvdienām 2016.gadā jeb tām brīvdienām, kuras personīgi 2016.gadā šķiet vissvarīgākās. TNS sabiedrības uzvedības pētījumu eksperte Monta Podžuka norāda, ka Latvijas iedzīvotāji visbiežāk plāno savas galvenās brīvdienas pavadīt kādā Eiropas Savienības valstī (37%). Ceturtā daļa (27%) Latvijas iedzīvotāju savas galvenās brīvdienas plāno pavadīt Latvijā, savukārt 19% Latvijas pilsoņu savas galvenās brīvdienas ieplānojuši pavadīt kādā citā valstī, ārpus Eiropas Savienības.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kuri plāno savas galvenās brīvdienas pavadīt kādā citā valstī ārpus ES (par 8 procentpunktiem – no 11% uz 19%), savukārt samazinājies to Latvijas pilsoņu skaits, kuri plāno galvenās brīvdienas pavadīt Latvijā (par 6 procentpunktiem – no 33% uz 27%) vai kādā Eiropas Savienības valstī (par 4 procentpunktiem – no 41% uz 37%).

Par aptauju
Pētījumu kompānijas TNS 2016.gada janvārī veica pētījumu ar mērķi noskaidrot darba ņēmēju Eiropas Komisija sadarbībā ar TNS Opinion & Social Eirobarometra pētījumu veica no 2016.gada 18.janvāra līdz 23.janvārim, ar telefoninterviju metodi aptaujājot 30 105 Eiropas Savienības pilsoņus 28 dalībvalstīs, kā arī Turcijas Republikā, Maķedonijas Republikā, Islandes Republikā, Melnkalnes Republikā un Moldovas Republikā.

Latvijā Eirobarometra pētījumu veica pētījumu kompānija TNS, aptaujājot 500 Latvijas un citu Eiropas Savienības valstu pilsoņus vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas pastāvīgi dzīvo Latvijā un spēj sazināties latviešu vai krievu valodā.

Plašāk ar Eirobarometra pētījuma rezultātiem iespējams iepazīties Eiropas Komisijas interneta vietnē: http://ec.europa.eu/COMMFrontOffice/PublicOpinion/

Kontakti
Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t 67096300
laura.vendele@tns.lv
Twitter: @TNSLatvia
Facebook: @TNSLatvia