Divas trešdaļas jeb 68% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem šogad plāno svinēt 8. martu jeb Starptautisko sieviešu dienu, liecina pētījumu kompānijas Kantar februāra beigās veiktā aptauja. Salīdzinot ar pagājušajā gadā veikto pētījumu, šogad būtiski ir pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kuri ir norādījuši, ka noteikti plāno svinēt Starptautisko sieviešu dienu (pieaudzis par 5 PP no 31% uz 36%).

8. marta svinēšanas plāni ir zināmā mērā saistīti ar iedzīvotāju vecumu. Tā jaunieši vecumā līdz 30 gadiem retāk atzīst, ka plāno atzīmēt Starptautisko sieviešu dienu (65%), kamēr iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 60 gadiem biežāk grasās svinēt šos svētkus (no 69% līdz 71% šī dzīves posma dažādās vecumgrupās).

Arī sievietes nedaudz biežāk nekā vīrieši šogad plāno atzīmēt 8. martu jeb Starptautisko sieviešu dienu (73% sieviešu pretstatā 65% vīriešu).

Toties gandrīz visas aptaujātās sievietes jeb 94% Latvijas sieviešu vecumā no 18 līdz 60 gadiem 8. martā priecātos par saņemtiem apsveikumiem, ziediem vai kādām citām dāvanām. Jāatzīst, ka arī vairākums vīriešu jeb trīs no četriem Latvijas vīriešiem vecumā no 18 līdz 60 gadiem (73%) šogad plāno 8. martā apsveikt sev kādu īpašu sievieti vai sievietes, dāvināt ziedus vai kādas citas dāvanas.

 

Par aptauju

Aptauju veica pētījumu kompānija Kantar laikā no 2019. gada 26. līdz 28. februārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Kantar pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 60 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, un tās organizēšanā Kantar strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.