Lai izvairītos no saslimšanas ar rudens vīrusiem, gandrīz puse jeb 43% iedzīvotāju vēdina telpas vai lieto augu valsts produktus imunitātes stiprināšanai (zāļu tējas, medu, sezonas dārzeņus un augļus), atklāj pētījumu kompānijas Kantar šī gada oktobrī veiktā Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem aptauja.

Trešdaļa iedzīvotāju cīņai pret rudens vīrusiem ir iegādājušies sezonai atbilstošu apģērbu un apavus (34%) vai lieto vitamīnus un uztura bagātinātājus (32%).

Ceturtā daļa (27%) iedzīvotāju nodarbojas ar sportu vai fiziskām aktivitātēm, lai izvairītos no saslimšanas ar rudens vīrusiem, bet 6% iedzīvotāju ir norādījuši, ka šim nolūkam norūda organismu (turpina peldsezonu, izmanto kontrastdušu, iet pirtī u.c.).

Piektā daļa (22%) iedzīvotāju neveic nekādas preventīvas pretvīrusu darbības un norāda, ka ārstēsies tad, kad saslims.


Sievietes salīdzinoši biežāk nekā vīrieši ir norādījušas, ka cīņai pret rudens vīrusiem vēdina telpas, ir iegādājušās sezonai atbilstošu apģērbu un apavus, kā arī lieto vitamīnus un uztura bagātinātājus.

Vitamīnus un uztura bagātinātājus biežāk lieto ne tikai sievietes, bet arī rīdzinieki un iedzīvotāji ar augstāko izglītību, savukārt retāk tos lieto lauku teritorijā dzīvojošie cilvēki.

Attiecībā uz vīriešiem jāatzīmē, ka viņi gandrīz divreiz biežāk nekā sievietes (28% vīriešu pretstatā 15% sieviešu) neveic nekādas preventīvas darbības, lai izvairītos no saslimšanas ar rudens vīrusiem.

Par aptauju
Aptauju veica pētījumu kompānija Kantar laikā no 2017. gada 3. līdz 5. oktobrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 850 Latvijas iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Kantar pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā Kantar strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par Kantar
Kantar ir viena no pasaules lielākajām pētījumu kompānijām ar ekspertiem vairāk nekā 90 pasaules valstīs. Kantar grupa ir viena no pasaules vadošajām datu, atziņu un konsultāciju kompānijām.

Kantar Latvijā ir pētījumu kompānija ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, kas veic tirgus, sabiedriskās domas un mediju izpēti un sniedz ieteikumus mūsu klientu biznesa izaugsmei. Mēs uzņēmumiem nodrošinām vērtīgas atziņas nozīmīgu lēmumu pieņemšanai un izaugsmes veicināšanai. Ar zināšanām par inovācijām, zīmolu un komunikāciju, pircēju aktivizēšanu un patērētāju attiecībām mēs palīdzam mūsu klientiem identificēt, optimizēt un aktivizēt vērtīgos mirkļus ar patiesu ietekmi uz viņu biznesa attīstību.

Kontakti
Kantar
t 67 096 300
tns@tns.lv
Twitter: @TNSLatvia
Facebook: @TNSLatvia