Lieldienas šogad varētu būt siltas, tikai brīžiem uzlīstot lietum, un Latvijas iedzīvotāji ir noskaņoti tās svinēt. Visbiežāk iedzīvotāji šajās Lieldienās krāsos olas, tā liecina pētījumu kompānijas Kantar marta beigās veiktā aptauja.

Vairāk nekā puse jeb 54% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 65 gadiem šajās Lieldienās plāno krāsot olas. Ceturtā daļa jeb 26% iedzīvotāju Lieldienās dosies pie dabas, savukārt aptuveni ceturtā daļa jeb 23% iedzīvotāju šajās Lieldienās rīkos īpašu svētku maltīti (-es).

Vairāk nekā desmitā daļa iedzīvotāju Lieldienās ir noskaņoti šūpoties vai šūpot kādu citu (15%), apmeklēt kādu publisku svētku pasākumu (14%), doties uz dievkalpojumu baznīcā (13%), kā arī rotāt/ dekorēt māju (12%).

Desmitā daļa (10%) iedzīvotāju Lieldienās plāno apmeklēt svētku tirdziņu, savukārt 5% iedzīvotāju ir norādījuši vēl kādu citu aktivitāti, ko plāno īstenot, šogad svinot Lieldienas.

Vienlaikus jāatzīmē, ka nedaudz vairāk nekā desmitā daļa (14%) Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 65 gadiem šogad Lieldienas nesvinēs, bet vēl 7% iedzīvotāju marta beigās vēl nebija izlēmuši, vai un kā atzīmēs šos svētkus.

Salīdzinoši biežāk to, ka nesvinēs Lieldienas, atzīmē cilvēki, kas dzīvo vieni paši, kā arī tie iedzīvotāji, kuri pēc nodarbošanās ir paši sev darba devēji.

Sievietes biežāk nekā vīrieši Lieldienās plāno krāsot olas, savukārt 25-34 gadus veci iedzīvotāji biežāk gatavojas apmeklēt svētku tirdziņu nekā citu vecuma grupu pārstāvji.

Šūpoties paši vai šūpot kādu citu šajās Lieldienās biežāk plāno latvieši, savukārt retāk – cittautieši.

Par aptauju

Aptauju veica pētījumu kompānija Kantar laikā no 2023. gada 28. līdz 30. martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 65 gadiem.

Kantar pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, un tās organizēšanā Kantar strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par Kantar

Kantar ir vadošā pētījumu un konsultāciju kompānija Latvijā. Kantar ir viena no pasaules lielākajām pētījumu kompānijām ar ekspertiem vairāk nekā 90 pasaules valstīs. Kantar grupa ir viena no pasaules vadošajām datu, atziņu un konsultāciju kompānijām.

Kantar Latvijā ir pētījumu kompānija ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi, kas veic tirgus, sabiedriskās domas un mediju izpēti un sniedz ieteikumus mūsu klientu biznesa izaugsmei. Mēs uzņēmumiem nodrošinām vērtīgas atziņas nozīmīgu lēmumu pieņemšanai un izaugsmes veicināšanai. Ar zināšanām par inovācijām, zīmolu un komunikāciju, pircēju aktivizēšanu un patērētāju attiecībām mēs palīdzam mūsu klientiem identificēt, optimizēt un aktivizēt vērtīgos mirkļus ar patiesu ietekmi uz viņu biznesa attīstību.