Pēc Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem domām nozīmīgākā problēma Latvijas tiesu sistēmā ir garie lietu izskatīšanas termiņi (70%). To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes” februāra beigās veiktais pētījums.

Salīdzinoši bieži kā nozīmīgas problēmas Latvijas tiesu sistēmā ir norādīti tiesnešu īstenoti profesionālas darbības pārkāpumi (30%), nepietiekama tiesas spriedumu kvalitāte, t.i. salīdzinoši liels daļēji vai pilnībā atcelto spriedumu īpatsvars (30%), kā arī neizskatīto lietu skaits (26%).

Salīdzinoši retāk noradītas tādas problēmas kā tiesnešu pārslodze (14%), ierosināto disciplinārsodu pret tiesnešiem īpatsvars (7%), kā arī tiesnešu salīdzinoši zemais atalgojums (5%). 1% iedzīvotāju kā nozīmīgāko minējuši kādu citu problēmu.

Desmitā daļa (9%) iedzīvotāju nav pauduši konkrētu viedokli šajā jautājumā.

Par aptauju
Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes”, laikā no 2016.gada 23. līdz 25.februārim ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 Latvijas iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS
TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti
Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www. twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes