Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju šajā kultūras dzīves rudens sezonā vēlētos apmeklēt teātri, liecina Kantar septembra vidū veiktā aptauja.

Teātra apmeklējums ir vēlamākais šī rudens kultūras dzīves pasākums 52% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem. Trešā daļa (33%) iedzīvotāju rudenī gribētu apmeklēt kādu populārās mūzikas koncertu. Mazāk nekā piektā daļa iedzīvotāju šoruden vēlētos apmeklēt mākslas izstādes (17%), operu vai baletu (15%), vai kādu festivālu (12%). Mazāk nekā desmito daļu iedzīvotāju šoruden uzrunātu iespēja apmeklēt klasiskās mūzikas koncertu vai kādu radošo darbnīcu (attiecīgi 9% un 8%).

Sievietes vairāk nekā vīrieši ir atzinušas, ka vēlētos apmeklēt kādu no rudens sezonas kultūras pasākumiem. Īpaši bieži sievietes interesētu teātra izrādes – šoruden uz teātri pošas 61% sieviešu pretstatā 44% vīriešu.

Jauniešus vecumā no 18 līdz 30 gadiem vairāk interesē populārās mūzikas koncerti un festivāli, savukārt vecāka gadagājuma cilvēkus vecumā no 50 gadiem vairāk interesē klasiskās mūzikas koncerti.

Cilvēkus ar augstāko izglītību šoruden vairāk saista teātri, opera un balets. Attiecīgi arī uzņēmumu vadītāji un augstākā līmeņa speciālisti šoruden biežāk var būt sastopami teātros, operā, baletā un arī klasiskās mūzikas koncertos.

Mākslas izstādēs šoruden biežāk sastapsim rīdziniekus – caurmērā piektā daļa rīdzinieku (22%) šoruden vēlētos apmeklēt kādu mākslas izstādi.

Par pētījumu

Pētījumu un konsultāciju kompānija Kantar laikā no 2018. gada 11. līdz 13. septembrim ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujāja 1016 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem. Izlase ir reprezentatīva 1,2 miljoniem Latvijas iedzīvotāju attiecīgajā vecumā.