Janvārī skatītākais konsolidētās TV kanāls bija LTV1, kam veltīti 10,3% no kopējā TV skatīšanās laika. Otrs skatītākais kanāls bija TV3, kura skatīšanās laika daļa bija 10%. Savukārt trešais skatītākais kanāls – PBK, kura skatīšanās laika daļa bija 9%.

Kanālam LNT veltīti 7,5%, kanālam NTV Mir Baltic – 7,4%, kanālam RTR Planeta Baltija – 6,8% un kanālam 3+ – 3,4%. Kanālu LTV7 un REN TV Baltic katra skatīšanās laika daļa bija 2,9%, kanāla TV6 – 2,7%, kanāla RīgaTV 24 – 1,5%, kanāla TNT – 1,2%, Kanāla 2 – 1% un kanāla STV – 0,9%. Kanālam Nickelodeon veltīti 0,8%, kanālam CTC Baltija – 0,7% un kanāliem 360TV, FOX, Kidzone TV un Re:TV katram 0,6% no kopējā TV skatīšanās laika. Kanāla National Geographic Channel skatīšanās laika daļa bija 0,4%, kanāla Fox Life – 0,3%, kanālu 1BM un Sony Channel katra skatīšanās laika daļa bija 0,2%, bet kanāla Sony Turbo – 0,1%.

Kantar Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka lielākais skatīšanās laika daļas pieaugums, salīdzinot ar pagājušā gada decembri, bija kanālam RTR Planeta Baltija, kanāla skatīšanās laika daļa pieaug katru mēnesi kopš atgriešanās ēterā oktobrī. Skatīšanās ar nobīdi laikā lielāko pieaugumu janvārī devusi kanāliem TV3, LTV1, NTV Mir Baltic un PBK.

Skatītākā programma janvārī – “Bez tabu. Gada balvas pasniegšanas ceremonija” kanālā TV3, kuru vēroja vidēji 9,9% jeb 190,3 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par četriem gadiem. Programmu topa otrajā vietā – “Nekā personīga” kanāla TV3, kuru vēroja vidēji 9% jeb 172,2 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Savukārt trešajā vietā ierindojās “TV3 Laika ziņas (Svētdienā)” kanālā TV3, kuras vēroja vidēji 9% jeb 172 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par četriem gadiem.

Reitings % – vidējais raidījuma skatītāju skaits procentos;
Reitings ‘000 – vidējais raidījuma skatītāju skaits tūkstošos;

Par pētījumu
Pētījumu kompānija Kantar Latvijā kopš 1999. gada veic televīzijas auditorijas pētījumu, izmantojot speciālu tehnisko aprīkojumu – TV metrus. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par TV kanālu skatītāju auditoriju un to raksturojošām pazīmēm, par TV kanālu skatīšanos dažādās mērķa grupās, kā arī par reklāmas kampaņu sasniegto auditoriju.
TV auditorijas pētījuma izlase ir Latvijas iedzīvotāju kopumam reprezentatīvs ģimeņu panelis. Tā respondenti ir pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji, kas vecāki par 4 gadiem, kuru mājsaimniecībā ir vismaz viens strādājošs televizors un kāds no TV pieslēgumiem (virszemes televīzija, interaktīvā televīzija, kabeļtelevīzija vai satelīttelevīzija).

Par Kantar
Kantar ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti
Kantar
t 67096300
tns@tns.lv
Twitter: @TNSLatvia
Facebook: @TNSLatvia