Konsolidētās TV skatītākais kanāls janvārī bija LTV1, kuram veltīti 10,8% no kopējā TV skatīšanās laika. Otrs skatītākais TV kanāls bija TV3, kura skatīšanās laika daļa bija 10,2%. Savukārt trešais skatītākais TV kanāls bija RTR Planeta Baltija, ar skatīšanās laika daļu 7,7%.

Konsolidētās TV skatītāko programmu topa pirmajā vietā ierindojās “TV3 ziņas”, kuras vēroja vidēji 10,5% jeb 195,2 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no četriem gadiem. Programmu topa otrajā vietā ierindojās “Raimondam Paulam – 85. Svinības onlainā” kanālā TV3, kuras vēroja vidēji 10,5% jeb 194,7 tūkstoši skatītāju. Trešā skatītākā TV programma janvārī bija “Mūžīgais dzinējs. Raimonds Pauls” kanālā LTV1, kuru vēroja vidēji 10,4% jeb 193,4 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no četriem gadiem.

Kantar mediju klientu direktors Oskars Rumpēters norāda, ka janvārī seši TV kanāli skatītājiem piedāvāja 24 raidījumus, ieskaitot atkārtojumus, kas veltīti Raimondam Paulam, kopā visas pārraides skatījās 794,2 tūkstoši skatītāju.

Viens TV skatītājs janvārī pie TV ekrāna pavadīja vidēji 5 stundas un 9 minūtes dienā, tas bija par 8 minūtēm vairāk nekā 2020. gada decembrī. Savukārt salīdzinot ar 2020. gada janvāri, šī gada janvārī viens TV skatītājs vidēji dienā pavadīja pie TV ekrāna par 15 minūtēm vairāk.

Par pētījumu

Pētījumu kompānija Kantar Latvijā kopš 1999. gada veic televīzijas auditorijas pētījumu, izmantojot speciālu tehnisko aprīkojumu – TV metrus. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par TV kanālu skatītāju auditoriju un to raksturojošām pazīmēm, par TV kanālu skatīšanos dažādās mērķa grupās, kā arī par reklāmas kampaņu sasniegto auditoriju. Datus var analizēt, apkopojot lineārās vai konsolidētās TV skatīšanos. Lineārā TV ir TV programmu vērošana to ētera laikā. Konsolidētā TV ir TV programmu vērošana to ētera lakā un ar nobīdi laikā – līdz septiņām dienām pēc to ētera laika.
TV auditorijas pētījuma izlase ir Latvijas iedzīvotāju kopumam reprezentatīvs ģimeņu panelis. Tā respondenti ir pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no četriem gadiem, kuru mājsaimniecībā ir vismaz viens strādājošs televizors un tiek izmantots kāds no TV satura saņemšanas veidiem.

Par Kantar

Kantar ir vadošā pētījumu un konsultāciju kompānija Latvijā. Kantar ir viena no pasaules lielākajām pētījumu kompānijām ar ekspertiem vairāk nekā 90 pasaules valstīs. Kantar grupa ir viena no pasaules vadošajām datu, atziņu un konsultāciju kompānijām.
Kantar Latvijā ir pētījumu kompānija ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, kas veic tirgus, sabiedriskās domas un mediju izpēti un sniedz ieteikumus mūsu klientu biznesa izaugsmei. Mēs uzņēmumiem nodrošinām vērtīgas atziņas nozīmīgu lēmumu pieņemšanai un izaugsmes veicināšanai. Ar zināšanām par inovācijām, zīmolu un komunikāciju, pircēju aktivizēšanu un patērētāju attiecībām mēs palīdzam mūsu klientiem identificēt, optimizēt un aktivizēt vērtīgos mirkļus ar patiesu ietekmi uz viņu biznesa attīstību.

Kontakti

Oskars Rumpēters
Kantar mediju klientu direktors
t 6709 6300
e oskars.rumpeters@kantar.com