Konsolidētās TV skatītākais kanāls maijā – LTV1, kuram veltīti 9,9% no kopējā TV skatīšanās laika. Otrs skatītākais kanāls bija TV3, kura skatīšanās laika daļa bija 8,4%. Savukārt trešais skatītākais bija kanāls LNT, ar skatīšanās laika daļu 7,6%.

Salīdzinot ar aprīli, visvairāk skatīšanās laika daļa maijā pieaugusi kanālam LTV7, kurā rādīja Pasaules meistarsacīkšu spēles hokejā. Maija konsolidētās TV programmu topa pirmās septiņas vietas ieņem Pasaules meistarsacīkšu spēles kanālā LTV7, norāda Kantar mediju klientu direktors Oskars Rumpēters.

Konsolidētās TV programmu topa pirmajā vietā – “Pasaules meistarsacīkstes hokejā. Latvija – Šveice”, šo spēli kanālā LTV7 vēroja vidēji 12,8% jeb 240,6 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no četriem gadiem. Topa otrajā vietā ierindojās – “Pasaules meistarsacīkstes hokejā. Latvija – Čehija” kanālā LTV7, kuru vēroja vidēji 12,5% jeb 233,6 tūkstoši TV skatītāju. Maija programmu topa trešajā vietā ierindojās “Pasaules meistarsacīkstes hokejā. Latvija – Itālija” kanālā LTV7, šo spēli savos mājas TV ekrānos vēroja vidēji 10,1% jeb 190,3 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no četriem gadiem.

Par pētījumu

Pētījumu kompānija Kantar Latvijā kopš 1999. gada veic televīzijas auditorijas pētījumu, izmantojot speciālu tehnisko aprīkojumu – TV metrus. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par TV kanālu skatītāju auditoriju un to raksturojošām pazīmēm, par TV kanālu skatīšanos dažādās mērķa grupās, kā arī par reklāmas kampaņu sasniegto auditoriju. Datus var analizēt, apkopojot lineārās vai konsolidētās TV skatīšanos. Lineārā TV ir TV programmu vērošana to ētera laikā. Konsolidētā TV ir TV programmu vērošana to ētera lakā un ar nobīdi laikā – līdz septiņām dienām pēc to ētera laika.

TV auditorijas pētījuma izlase ir Latvijas iedzīvotāju kopumam reprezentatīvs ģimeņu panelis. Tā respondenti ir pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no četriem gadiem, kuru mājsaimniecībā ir vismaz viens strādājošs televizors un tiek izmantots kāds no TV satura saņemšanas veidiem.

Par Kantar

Kantar ir vadošā pētījumu un konsultāciju kompānija Latvijā. Kantar ir viena no pasaules lielākajām pētījumu kompānijām ar ekspertiem vairāk nekā 90 pasaules valstīs. Kantar grupa ir viena no pasaules vadošajām datu, atziņu un konsultāciju kompānijām.

Kantar Latvijā ir pētījumu kompānija ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, kas veic tirgus, sabiedriskās domas un mediju izpēti un sniedz ieteikumus mūsu klientu biznesa izaugsmei. Mēs uzņēmumiem nodrošinām vērtīgas atziņas nozīmīgu lēmumu pieņemšanai un izaugsmes veicināšanai. Ar zināšanām par inovācijām, zīmolu un komunikāciju, pircēju aktivizēšanu un patērētāju attiecībām mēs palīdzam mūsu klientiem identificēt, optimizēt un aktivizēt vērtīgos mirkļus ar patiesu ietekmi uz viņu biznesa attīstību.

Kontakti

Oskars Rumpēters
Kantar mediju klientu direktors
t 6709 6300
e oskars.rumpeters@kantartns.com