Konsolidētās TV skatītākais kanāls oktobrī bija TV3, kuram veltīti 11,8% no kopējā TV skatīšanās laika. Otrs skatītākais kanāls – LTV1, kura skatīšanās laika daļa bija 9%. Savukārt trešais skatītākais kanāls bija LNT, kuram veltīti 7,5% no kopējā TV skatīšanās laika.

 

Skatītākā konsolidētās TV programma oktobrī bija “X faktors 2” kanālā TV3, kuru vēroja vidēji 8,2% jeb 155,5 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no četriem gadiem. Otra skatītākā TV programma bija ”Es mīlu tevi, Latvija! 4” kanālā TV3, kuru vēroja vidēji 7,8% jeb 148,3 tūkstoši skatītāju. Šīs divas programmas bija skatītākās arī septembrī.

Trešā skatītākā konsolidētās TV programma oktobrī bija “Lauku sēta 5” kanālā LNT, kuru vēroja vidēji 7,4% jeb 139,6 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no četriem gadiem.

Salīdzinot ar septembri, visvairāk skatīšanās laika daļa pieaugusi kanālam TV3 (+1,5 procentpunkti), sasniedzot 11,8%. Tā ir lielākā skatīšanās laika daļa mēnesī, ko kāds kanāls šogad sasniedzis. Kopumā rudens sezona televīzijā iesākusies veiksmīgi, jo TV skatītāji septembrī-oktobrī pie televizora vidēji katru dienu pavadījuši par 2 minūtēm vairāk nekā pagājušajā gadā šajā laika posmā, norāda Kantar mediju klientu direktors Oskars Rumpēters.

Par pētījumu
Pētījumu kompānija Kantar Latvijā kopš 1999. gada veic televīzijas auditorijas pētījumu, izmantojot speciālu tehnisko aprīkojumu – TV metrus. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par TV kanālu skatītāju auditoriju un to raksturojošām pazīmēm, par TV kanālu skatīšanos dažādās mērķa grupās, kā arī par reklāmas kampaņu sasniegto auditoriju. Datus var analizēt, apkopojot lineārās vai konsolidētās TV skatīšanos. Lineārā TV ir TV programmu vērošana to ētera laikā. Konsolidētā TV ir TV programmu vērošana to ētera lakā un ar nobīdi laikā – līdz septiņām dienām pēc to ētera laika.

TV auditorijas pētījuma izlase ir Latvijas iedzīvotāju kopumam reprezentatīvs ģimeņu panelis. Tā respondenti ir pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no četriem gadiem, kuru mājsaimniecībā ir vismaz viens strādājošs televizors un tiek izmantots kāds no TV satura saņemšanas veidiem.