Konsolidētās TV skatītākais kanāls šī gada septembrī – TV3, kura skatīšanās laika daļa bija 12,2%. Otrs skatītākais kanāls septembrī bija LTV1, ar skatīšanās laika daļu 10%. Savukārt trešais skatītākais TV kanāls bija RTR Planeta Baltija, kuram veltīti 8,2% no kopējā TV skatīšanās septembrī.

Konsolidētās TV skatītāko programmu topa pirmajā vietā ierindojās šovs “Balss maskā” kanālā TV3, kuru vēroja vidēji 9,9% jeb 183,5 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no četriem gadiem. Programmu topa otrajā vietā – “Bez tabu. 20 gadi” kanālā TV3, kuru vēroja vidēji 8,6% jeb 159,5 tūkstoši skatītāju. Trešā skatītākā TV programma septembrī bija “TV3 ziņas”, tās vēroja vidēji 7,6% jeb 141 tūkstotis Latvijas iedzīvotāju vecumā no četriem gadiem.

Kantar mediju klientu direktors Oskars Rumpēters norāda, ka septembrī kā vienmēr sākusies jaunā rudens TV sezona, pieaudzis ikdienas televīzijas skatītāju skaits, kuri arī kā ierasts visvairāk skatījušies vietējās pārraides, par populārāko kļūstot jaunajam šovam “Balss maskā”.

Par pētījumu
Pētījumu kompānija Kantar Latvijā kopš 1999. gada veic televīzijas auditorijas pētījumu, izmantojot speciālu tehnisko aprīkojumu – TV metrus. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par TV kanālu skatītāju auditoriju un to raksturojošām pazīmēm, par TV kanālu skatīšanos dažādās mērķa grupās, kā arī par reklāmas kampaņu sasniegto auditoriju. Datus var analizēt, apkopojot lineārās vai konsolidētās TV skatīšanos. Lineārā TV ir TV programmu vērošana to ētera laikā. Konsolidētā TV ir TV programmu vērošana to ētera lakā un ar nobīdi laikā – līdz septiņām dienām pēc to ētera laika.
TV auditorijas pētījuma izlase ir Latvijas iedzīvotāju kopumam reprezentatīvs ģimeņu panelis. Tā respondenti ir pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no četriem gadiem, kuru mājsaimniecībā ir vismaz viens strādājošs televizors un tiek izmantots kāds no TV satura saņemšanas veidiem.

Par Kantar
Kantar ir vadošā pētījumu un konsultāciju kompānija Latvijā. Kantar ir viena no pasaules lielākajām pētījumu kompānijām ar ekspertiem vairāk nekā 90 pasaules valstīs. Kantar grupa ir viena no pasaules vadošajām datu, atziņu un konsultāciju kompānijām.
Kantar Latvijā ir pētījumu kompānija ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, kas veic tirgus, sabiedriskās domas un mediju izpēti un sniedz ieteikumus mūsu klientu biznesa izaugsmei. Mēs uzņēmumiem nodrošinām vērtīgas atziņas nozīmīgu lēmumu pieņemšanai un izaugsmes veicināšanai. Ar zināšanām par inovācijām, zīmolu un komunikāciju, pircēju aktivizēšanu un patērētāju attiecībām mēs palīdzam mūsu klientiem identificēt, optimizēt un aktivizēt vērtīgos mirkļus ar patiesu ietekmi uz viņu biznesa attīstību.

Kontakti

Oskars Rumpēters
Kantar mediju klientu direktors
t 6709 6300
oskars.rumpeters@kantar.com
www.kantar.lv