Konsolidētās TV skatītākais kanāls septembrī – TV3, kura vērošanai veltīti 11,6% no kopējā TV skatīšanās laika. Otrs skatītākais TV kanāls bija LTV1, kura skatīšanās laika daļa bija 11,4%. Savukārt trešais skatītākais TV kanāls septembrī – TV3 Life, kura skatīšanās laika daļa bija 3,5%.

Konsolidētās TV skatītāko programmu topa pirmajā vietā ierindojās “X faktors 5” kanālā TV3, kuru vēroja vidēji 7,8% jeb 139 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no četriem gadiem. Topa otrajā vietā ierindojās “de facto” kanālā LTV1, kuru vēroja vidēji 7,2% jeb 128,8 tūkstoši skatītāju. Trešā skatītākā TV programma septembrī bija “Pasaules meistarsacīkstes basketbolā. Latvija – Brazīlija” kanālā TV3, kuru savos mājas TV ekrānos vēroja vidēji 7% jeb 125,3 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no četriem gadiem.

Viens skatītājs pie TV ekrāna septembrī pavadīja vidēji 3 stundas un 49 minūtes dienā, tas bija par 5 minūtēm mazāk nekā augustā, norāda Kantar mediju klientu direktors Oskars Rumpēters.

Par pētījumu

Pētījumu kompānija Kantar Latvijā kopš 1999. gada veic televīzijas auditorijas pētījumu, izmantojot speciālu tehnisko aprīkojumu – TV metrus. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par TV kanālu skatītāju auditoriju un to raksturojošām pazīmēm, par TV kanālu skatīšanos dažādās mērķa grupās, kā arī par reklāmas kampaņu sasniegto auditoriju. Datus var analizēt, apkopojot lineārās vai konsolidētās TV skatīšanos. Lineārā TV ir TV programmu vērošana to ētera laikā. Konsolidētā TV ir TV programmu vērošana to ētera lakā un ar nobīdi laikā – līdz septiņām dienām pēc to ētera laika.

TV auditorijas pētījuma izlase ir Latvijas iedzīvotāju kopumam reprezentatīvs ģimeņu panelis. Tā respondenti ir pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no četriem gadiem, kuru mājsaimniecībā ir vismaz viens strādājošs televizors un tiek izmantots kāds no TV satura saņemšanas veidiem.

Par Kantar

Kantar ir vadošā pētījumu un konsultāciju kompānija Latvijā. Kantar ir viena no pasaules lielākajām pētījumu kompānijām ar ekspertiem vairāk nekā 90 pasaules valstīs. Kantar grupa ir viena no pasaules vadošajām datu, atziņu un konsultāciju kompānijām.

Kantar Latvijā ir pētījumu kompānija ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, kas veic tirgus, sabriskās domas un mediju izpēti un sniedz ieteikumus mūsu klientu biznesa izaugsmei. Mēs uzņēmumiem nodrošinām vērtīgas atziņas nozīmīgu lēmumu pieņemšanai un izaugsmes veicināšanai. Ar zināšanām par inovācijām, zīmolu un komunikāciju, pircēju aktivizēšanu un patērētāju attiecībām mēs palīdzam mūsu klientiem identificēt, optimizēt un aktivizēt vērtīgos mirkļus ar patiesu ietekmi uz viņu biznesa attīstību.

Kontakti

Oskars Rumpēters//

Kantar mediju klientu direktors
t 6709 6300/
e oskars.rumpeters@kantar.com
e tns@tns.lv