Latvijas iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka trīs vissvarīgākie darbi, kurus Valsts prezidentam Raimondam Vējonim primāri būtu jāveic pēc atgriešanās darbā, ir iesaistīšanās diskusijās par izglītības un veselības nozaru sakārtošanu (74%), regulāra tikšanās ar Latvijas politiķiem, lai veiksmīgāk risinātu problēmas valstī (62%), kā arī iesaistīšanās diskusijās par valsts drošības situācijas uzlabošanu (42%). To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes” aprīlī veiktais pētījums.

Kā citus svarīgus darbus, kurus Valsts prezidentam primāri būtu jāveic, iedzīvotāji nosaukuši savas veselības stiprināšanu (37%), regulāru vizīšu Latvijā veikšanu (35%), došanos ārvalstu vizītēs un tikšanos ar citu valstu līderiem (22%), lēmuma par Jūrmalas rezidences izmantošanu (4%), kā arī gatavošanos prezidenta biroja pārcelšanai uz Rīgas pili (3%). 1% iedzīvotāji norādījuši kādu citu darbu.

6% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Par aptauju
Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes”, laikā no 2016.gada 5. līdz 7.aprīlim ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 Latvijas iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS
TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu kompānija Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti
Laura Vendele
TNS mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www. twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes