Līdzīgi kā pagājušajā gadā, arī šogad Baltā galdauta svētkus 4. maijā – Latvijas otrajā dzimšanas dienā – plāno svinēt ceturtā daļa (24%) Latvijas iedzīvotāju – atklāj pētījumu kompānijas Kantar aprīlī veiktā Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem aptauja.

Baltā galdauta svētku svinēšana populārāka ir latviešu ģimenēs – šos svētkus plāno svinēt katrā trešajā ģimenē ar latviešu sarunvalodu un krietni retāk jeb katrā vienpadsmitajā ģimenē ar citu sarunvalodu.

Ieradumi, kā Latvijas iedzīvotāji plāno svinēt Baltā galdauta svētkus, lielākoties ir saglabājušies aptuveni tādi paši kā pirms gada. Puse (52%) potenciālo Baltā galdauta svētku svinētāju tos atzīmēs mājās ģimenes vai draugu lokā. Trešā daļa svinētāju (34%) apmeklēs Baltā galdauta svētkiem veltītos publiskos pasākumus. Piektā daļa (22%) Baltā galdauta svētkus svinēs pie dabas ģimenes vai draugu lokā.

 

 

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, būtiski samazinājies to iedzīvotāju īpatsvars, kuri Baltā galdauta svētkos gatavos īpašu maltīti un uz galda klās baltu galdautu – šādi rīkosies aptuveni piektā daļa iedzīvotāju (- 13 PP no 31% uz 18%).

Tikmēr desmitā daļa (10%) Baltā galdauta svētku atzīmētāju šos svētkus izmantos kā brīvdienu un vienkārši atpūtīsies.

Par aptauju

Aptauju veica pētījumu kompānija Kantar TNS laikā no 2019. gada 23. līdz 25. aprīlim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Kantar TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 60 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, un tās organizēšanā Kantar TNS strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par Kantar

Kantar ir vadošā pētījumu un konsultāciju kompānija Latvijā. Kantar ir viena no pasaules lielākajām pētījumu kompānijām ar ekspertiem vairāk nekā 90 pasaules valstīs. Kantar grupa ir viena no pasaules vadošajām datu, atziņu un konsultāciju kompānijām.

Kantar Latvijā ir pētījumu kompānija ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, kas veic tirgus, sabiedriskās domas un mediju izpēti un sniedz ieteikumus mūsu klientu biznesa izaugsmei. Mēs uzņēmumiem nodrošinām vērtīgas atziņas nozīmīgu lēmumu pieņemšanai un izaugsmes veicināšanai. Ar zināšanām par inovācijām, zīmolu un komunikāciju, pircēju aktivizēšanu un patērētāju attiecībām mēs palīdzam mūsu klientiem identificēt, optimizēt un aktivizēt vērtīgos mirkļus ar patiesu ietekmi uz viņu biznesa attīstību.