24.janvārī tiek atzīmēta Starptautiskā komplimentu diena. Pētījumu kompānija Kantar noskaidroja, ka Latvijas iedzīvotāji reti izsaka komplimentus: vairāk nekā puse jeb 54% iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem reti izsaka komplimentus citiem cilvēkiem. Bet, ja izsaka, tad visbiežāk kompliments tiek izteikts tāpat – lai cilvēkiem ir patīkami.

Kantar šī gada janvārī veiktā aptauja liecina, ka 38% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem bieži izsaka komplimentus citiem, vienlaikus vairāk nekā puse iedzīvotāju jeb 54% iedzīvotāju reti izsaka komplimentus, un vēl 2% iedzīvotāju nekad neizsaka komplimentus.

Sievietes salīdzinoši biežāk nekā vīrieši izsaka komplimentus citiem cilvēkiem. Iezīmējas būtiskas atšķirības arī tautības griezumā, jo citas tautības cilvēki biežāk nekā latvieši izsaka komplimentus citiem.

Tiem, kuri izsaka komplimentus, Kantar jautāja, par ko tieši viņi visbiežāk izsaka komplimentus citiem. 28% iedzīvotāju visbiežāk komplementus izsaka tāpat – lai cilvēkiem ir patīkami, 19% iedzīvotāju izsaka komplimentus par labi padarītu darbu, 18% – par izskatu.

Salīdzinoši retāk cilvēki izsaka komplimentus par garšīgi pagatavotu maltīti (9%), par kādu īpašu sasniegumu, piemēram, sportā vai darbā (9%), par kopā labi pavadītu laiku (6%) vai par kādu interesantu ideju (5%). 1% iedzīvotāju vienādi bieži izsaka komplimentus par visiem iepriekš minētajiem faktoriem

Jaunieši 18-29 gadu vecumā salīdzinoši biežāk izsaka komplimentus par izskatu, savukārt cilvēki 40-49 gadu vecumā salīdzinoši biežāk izsaka komplimentus tāpat – lai cilvēkiem būtu patīkami.

Visvairāk Latvijas iedzīvotāji izsaka komplimentus saviem dzīvesbiedriem – to norādīja 27%. 21% no tiem, kuri izsaka komplimentus, izsaka tos saviem draugiem, 17% – bērniem, 15% – kolēģiem. Salīdzinoši mazāk iedzīvotāji izsaka komplimentus paziņām (7%) vai saviem vecākiem (4%). 2% aptaujāto norādīja, ka vienlīdz izsaka komplimentus visām minētajām personām.

Vīrieši salīdzinoši vairāk izsaka komplimentus savām dzīvesbiedrēm nekā sievietes saviem dzīvesbiedriem. Jaunieši 18-29 gadu vecumā salīdzinoši biežāk nekā citās vecuma grupās izsaka komplimentus saviem draugiem, savukārt iedzīvotāji 30-39 gadu vecumā – saviem bērniem. Vadītāji, augstākā līmeņa speciālisti salīdzinoši biežāk nekā cita veida nodarbinātie izsaka komplimentus saviem kolēģiem, skolēni un studenti – saviem draugiem, savukārt mājsaimnieces vai atbildīgie par mājsaimniecību – saviem bērniem

Par aptauju
Aptauju veica pētījumu kompānija Kantar laikā no 2018. gada 16. līdz 18. janvārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 813 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Kantar pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 60 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, un tās organizēšanā Kantar strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par Kantar
Kantar ir vadošā pētījumu un konsultāciju kompānija Latvijā. Kantar ir viena no pasaules lielākajām pētījumu kompānijām ar ekspertiem vairāk nekā 90 pasaules valstīs. Kantar grupa ir viena no pasaules vadošajām datu, atziņu un konsultāciju kompānijām.

Kantar Latvijā ir pētījumu kompānija ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, kas veic tirgus, sabiedriskās domas un mediju izpēti un sniedz ieteikumus mūsu klientu biznesa izaugsmei. Mēs uzņēmumiem nodrošinām vērtīgas atziņas nozīmīgu lēmumu pieņemšanai un izaugsmes veicināšanai. Ar zināšanām par inovācijām, zīmolu un komunikāciju, pircēju aktivizēšanu un patērētāju attiecībām mēs palīdzam mūsu klientiem identificēt, optimizēt un aktivizēt vērtīgos mirkļus ar patiesu ietekmi uz viņu biznesa attīstību.

Kontakti
Kantar
t 67 096 300
tns@tns.lv
Twitter: @TNSLatvia
Facebook: @TNSLatvia