Svētā Valentīna diena jeb Visu mīlētāju diena, sarunvalodā bieži dēvēta kā Valentīna diena, ir mīlestības svētki, kas katru gadu 14. februārī tiek atzīmēti daudzās valstīs.
Šajā dienā cilvēki ar apsveikumiem un dāvanām pauž savu mīlestību vienam pret otru.
Pētījumu kompānija Kantar veica aptauju ar mērķi noskaidrot, kā Latvijas iedzīvotāji raugās uz apsveikumu (piemēram, uzmanības apliecinājumu, ziedu, nelielu dāvaniņu) saņemšanu Valentīndienā.
Pētījuma rezultāti atklāj, ka lielākajai daļai jeb 70% Latvijas iedzīvotāju būtu patīkami, ja viņus kāds apsveiktu Valentīndienā (piemēram, ar uzmanības apliecinājumu, ziediem, nelielu dāvaniņu) (36% – noteikti jā; 34% – drīzāk jā).
Savukārt piektā daļa jeb 19% iedzīvotāju ir norādījuši, ka viņiem nebūtu patīkami, ja viņus kāds apsveiktu Valentīndienā (12% – drīzāk nē; 7% – noteikti nē)

 

 

Aplūkojot rezultātus sīkākās sociāli demogrāfiskās grupās, atklājas, ka salīdzinoši biežāk sievietes, iedzīvotāji vecuma grupā no 18 līdz 34 gadiem, kā arī skolnieki un studenti ir norādījuši, ka viņiem būtu patīkami, ja viņus kāds apsveiktu Valentīndienā.

Savukārt caurmērā retāk apsveikšanu Valentīndienā novērtētu vīrieši, 45 līdz 65 gadus veci iedzīvotāji, kā arī strādnieki.

Par aptauju
Aptauju pētījumu kompānija Kantar veica laikā no 2024. gada 6. līdz 8. februārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas iedzīvotājus.
Kantar pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, un tās organizēšanā Kantar strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par Kantar
Kantar ir vadošā pētījumu un konsultāciju kompānija Latvijā. Kantar ir viena no pasaules lielākajām pētījumu kompānijām ar ekspertiem vairāk nekā 90 pasaules valstīs. Kantar grupa ir viena no pasaules vadošajām datu, atziņu un konsultāciju kompānijām.Kantar Latvijā ir pētījumu kompānija ar 30 gadu pieredzi, kas veic tirgus, sabiedriskās domas un mediju izpēti un sniedz ieteikumus mūsu klientu biznesa izaugsmei. Mēs uzņēmumiem nodrošinām vērtīgas atziņas nozīmīgu lēmumu pieņemšanai un izaugsmes veicināšanai. Ar zināšanām par inovācijām, zīmolu un komunikāciju, pircēju aktivizēšanu un patērētāju attiecībām mēs palīdzam mūsu klientiem identificēt, optimizēt un aktivizēt vērtīgos mirkļus ar patiesu ietekmi uz viņu biznesa attīstību.

Ingrīda Libora
Klientu vadītāja
T  +371 67096300
M  +371 26855381
E  ingrida.libora@kantar.com