Lineārās TV skatītākais kanāls 2017.gadā bija TV3, kura skatīšanās laika daļa bija 10,1%. Otrs skatītākais kanāls bija LTV1, kuram veltīti 9,2% no skatīšanās laika. Savukārt trešais skatītākais bija kanāls PBK, kura skatīšanās laika daļa bija 7,6%.

2017.gadā kanālam LNT veltīti 7,2%, kanālam NTV Mir Baltic – 6,6% un kanālam RTR Planeta Baltija – 6,1% no kopējā TV skatīšanās laika. Kanālu 3+ un REN TV Baltic katra skatīšanās laika daļa bija 2,7%, kanāla TV6 – 2,5% un kanāla LTV7 – 2,2%. Kanāla Dom Kino skatīšanās laika daļa bija 1,8%, kanāla RīgaTV 24 – 1,3%, kanāla TNT – 1,2% un CTC Baltija – 0,9%. Kanālam Discovery Channel veltīti 0,8%, kanāliem Nickelodeon, Kanāls 2, Re:TV un STV katram veltīti 0,7% no kopējā TV skatīšanās laika 2017.gadā. Kanāla Kidzone TV skatīšanās laika daļa bija 0,6%, kanālu 360TV un FOX katra skatīšanās laika daļa bija 0,5%, kanāla National Geographic Channel – 0,4%. Kanālu Pjatnica International, TNT4 International un Fox Life katra skatīšanās laika daļa bija 0,3%. Kanālam Sony Channel veltīti 0,2% un kanālam Sony Turbo – 0,1% no kopējā 2017.gada TV skatīšanās laika.

TV vērošanai ar nobīdi laikā veltīti 6,4% no kopējā TV skatīšanās laika, kas ir par 0,9 procentpunktiem vairāk nekā 2016.gadā. Pārējai TV skatīšanai veltīti 26,8% no kopējā TV skatīšanās laika.

Viens TV skatītājs pie TV ekrāna 2017.gadā pavadīja vidēji 4 stundas un 27 minūtes dienā, kas bija par 21 minūti mazāk nekā 2016.gadā.

Kantar Mediju pētījumu vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka trīs skatītāko kanālu pozīcijas ir nemainīgas kopš 2015.gada – pirmajā vietā ierindojas TV3, otrajā – LTV1, bet trešajā – PBK.
TV3 jau septīto gadu pēc kārtas kļuvis par skatītāko kanālu Latvijā.

2017. gadā TV auditorijas pētījumā iekļauti četri jauni kanāli – Discovery Channel, Dom Kino, Pjatnica International un TNT4 International. Kanāls RTR Planeta Baltija 2016. gadā sešus mēnešus netika translēts Latvijā.

Par pētījumu
Pētījumu kompānija Kantar Latvijā kopš 1999. gada veic televīzijas auditorijas pētījumu, izmantojot speciālu tehnisko aprīkojumu – TV metrus. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par TV kanālu skatītāju auditoriju un to raksturojošām pazīmēm, par TV kanālu skatīšanos dažādās mērķa grupās, kā arī par reklāmas kampaņu sasniegto auditoriju. Datus var analizēt, apkopojot lineārās vai konsolidētās TV skatīšanos. Lineārā TV ir TV programmu vērošana to ētera laikā. Konsolidētā TV ir TV programmu vērošana to ētera lakā un ar nobīdi laikā – līdz septiņām dienām pēc to ētera laika.

TV auditorijas pētījuma izlase ir Latvijas iedzīvotāju kopumam reprezentatīvs ģimeņu panelis. Tā respondenti ir pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no četriem gadiem, kuru mājsaimniecībā ir vismaz viens strādājošs televizors un kāds no TV pieslēgumiem (virszemes televīzija, interaktīvā televīzija, kabeļtelevīzija vai satelīttelevīzija).

Par Kantar
Kantar ir vadošā pētījumu un konsultāciju kompānija Latvijā. Kantar ir viena no pasaules lielākajām pētījumu kompānijām ar ekspertiem vairāk nekā 90 pasaules valstīs. Kantar grupa ir viena no pasaules vadošajām datu, atziņu un konsultāciju kompānijām.

Kantar Latvijā ir pētījumu kompānija ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, kas veic tirgus, sabiedriskās domas un mediju izpēti un sniedz ieteikumus mūsu klientu biznesa izaugsmei. Mēs uzņēmumiem nodrošinām vērtīgas atziņas nozīmīgu lēmumu pieņemšanai un izaugsmes veicināšanai. Ar zināšanām par inovācijām, zīmolu un komunikāciju, pircēju aktivizēšanu un patērētāju attiecībām mēs palīdzam mūsu klientiem identificēt, optimizēt un aktivizēt vērtīgos mirkļus ar patiesu ietekmi uz viņu biznesa attīstību.

Oskars Rumpēters

Kantar Vecākais klientu vadītājs, mediju pētījumi
t 6709 6300
e oskars.rumpeters@kantar.com
e tns@tns.lv
twitter: twitter.com/TNSLatvia
facebook: facebook.com/TNSLatvia