Inovācijas un radoša pieeja ir nepieciešama ne tikai mūsu klientiem, bet arī mūsu pašu pakalpojumiem. Pēc gandrīz 25 gadiem Kantar radikāli maina radio auditorijas pētījumu – mēs pārejam no radio dienasgrāmatu metodes uz nākamajā dienā veikto radio auditorijas mērījumu Day After Recall jeb DAR ar telefoninterviju un aptauju internetā kombinēto metodi.

Kantar jau kopš 1993.gada Latvijā regulāri veic radio auditorijas pētījumu. Tā mērķis ir iegūt informāciju par Latvijas radio staciju klausītāju auditoriju, šo auditoriju raksturojošām pazīmēm, kā arī dažādu radio staciju klausīšanos konkrētās mērķa grupās.

2018.gadā mēs ieviešam Latvijas tirgum jaunu pieeju radio auditorijas mērīšanā – Day After Recall jeb DAR metodi. Dažās pasaules valstīs kā, piemēram, Krievijā un Lietuvā, šī DAR metode jau ir aprobēta, kamēr mums Latvijā tā ir inovācija.

Lai būtu ērtāk salīdzināt iepriekšējo un jauno radio auditorijas mērīšanas metodoloģiju, esam sagatavojuši uzskatāmu tabulu.

Mūsu rīkotājdirektors Mārtiņš Traubergs kā galveno jaunās radio auditorijas mērīšanas metodes priekšrocību atzīmē to, ka ar jauno DAR metodoloģiju mēs radio auditorijas pētījuma izlasi palielināsim vairāk nekā divas reizes – tas dos stabilākus rezultātus no perioda uz periodu, kā arī klientiem iespēju analizēt datus regulārāk un šaurākās mērķa grupās. Mazākām radio stacijām, kurām mēs agrāk nevarējām objektīvi nomērīt reitingus nepietiekamā respondentu skaita dēļ, tagad būs iespēja piedalīties pētījumā un uzzināt vairāk par savu klausītāju loku. Mēs esam pārliecināti, ka jaunā pētījuma metode dos stimulu radio industrijai attīstīties vēl straujāk.

Vairāk informācijas par pārmaiņām pētījumu jomā var atrast šeit:
“Kantar”: Tuvāko gadu laikā mediju auditorijas pētījumu segmentā pieaugs hibrīdpētījumu loma