Kantar Global apkoptā informācija un atziņas no pētījumiem atklāj, ka pēdējos gados uzņēmumi pasaulē arvien biežāk pievēršas sabiedriskā atbalsta aktivitātēm jeb sponsorēšanai.
Sabiedriskā atbalsta aktivitātes var būt ļoti efektīvas un darboties kā spēcīgs zīmola virzītājs tirgū. Vienīgi zīmoli nereti pārāk koncentrējas uz īstermiņa rezultātu, bet sabiedriskā atbalsta aktivitātes vairāk ir ilgtermiņa investīcijas ar ilgtermiņa efektu.
Joprojām zīmoliem viens no galvenajiem mērķiem iesaistīties sabiedriskā atbalsta pasākumos ir atpazīstamības radīšana. Tāpēc sponsorēšana ir pievilcīga arī jauniem zīmoliem, kam tieši sabiedriskā atbalsta aktivitātes var būt ļoti efektīva starta platforma, nodrošinot zīmolam tūlītēju uzticamību uzrunātajā mērķa grupā.
Svarīga tendence, kas uzņēmumiem liek aktīvāk iesaistīties sabiedriskā atbalsta aktivitātēs, ir veiksmīga savas mērķauditorijas piesaiste un aktivizācija. Sabiedriskā atbalsta aktivitātes var piesaistīt auditorijas, kuras tradicionālajiem maksas plašsaziņas līdzekļiem var būt grūti sasniegt. Piemēram, Procter&Gamble zīmols Tide palielināja pārdošanas apjomus ar Super Bowl National Football League (NFL) kausa izcīņas tiešraides laikā izstrādātu triku, kad uz leģendāra televīzijas komentētāja Terry Bradshaw krekla bija redzams traips. Tas nekavējoties izraisīja satraukumu un pamudināja skatītājus ziņot par šādu nevīžību sociālajos medijos. Pēc tam Tide pārraidīja tradicionālu reklāmu. Komentētājs atgriezās pārraidē ar tīru kreklu, un Tide zīmols bija sociālo sarunu temats, kas aktivizēts reālajā laikā. Zīmols piesaistīja auditoriju, integrējot savu vēstījumu šajā notikumā tā, ka tas nav skaidri interpretējams kā reklāma. Tas izraisīja neliekuļotu reakciju, kas rosināja daudz dziļāku mērķauditorijas iesaistīšanos.

Tirgus arvien vairāk ir piesātināts ar saturu, un, lai izceltos, kampaņām ir jāpiedāvā emocionāli stāstījumi arī sabiedriskā atbalsta aktivitātēs. Nepieciešams, lai zīmols pavēstītu stāstu, kas atbilst atbalstītajam projektam. Labs piemērs ir IBM Slam Tracker – platforma, kuru zīmols izstrādāja, lai rosinātu partnerību ar Vimbldonu. Nodrošinot simtiem miljonu fanu tālu ārpus Dienvidrietumu Londonas robežām ar reālā laika statistikas un datu vizualizācijas platformu, IBM nodemonstrēja savas izcilās spējas, vienlaikus uzlabojot fanu pieredzi. Turklāt, integrējot platformā sociālos medijus, IBM ir pamudinājusi apspriest platformu, vienlaikus demonstrējot arī savas iespējas mobilajos risinājumos.

Ļoti veiksmīga sadarbība izvērtās arī GoPro partnerība ar NHL hokeja faniem ļāva redzēt spēli, kādu viņi vēl nekad nebija baudījuši. Darījuma ietvaros spēlētāji uz ķiverēm, maskām un krekliem nēsā kameras, tverot kadrus tuvumā, un nofilmēto materiālu izmanto tiešraides laikā.

Patērētāji arvien vairāk no uzņēmumiem pieprasa sociāli atbildīgu rīcību. Ja patērētāji redz dabisku patiesu saderību starp zīmolu, tā vērtībām un atbalstītājām aktivitātēm, tas palielinās sabiedriskā atbalsta aktivitātes pozitīvo ietekmi uz zīmolu. Kā piemēru var minēt Pampers un UNICEF partnerību, kas kopš 2003. gada ir finansējusi 300 miljonus stingumkrampju vakcīnu pasaules mērogā. Tas iesaistītajām pusēm ir abpusēji izdevīgi – UNICEF zīmols ievērojami palielināja kampaņas iespējas paaugstināt Pampers pārdošanas apjomus, savukārt Pampers zīmola atpazīstamība lielā mērā palīdzēja sagādāt UNICEF jaunus ziedojumu avotus.

Par tendencēm Latvijā sabiedriskā atbalsta jomā varēsim pastāstīt vasarā, kad rīkosim vebināru par jaunākajiem Kantar sponsorēšanas pētījuma datiem. Sekojot līdzi globālajām tendencēm, šogad esam pievērsuši īpašu uzmanību sociāli atbildīgām tēmām, piemēram, pirmo reizi pētījumā iekļaujot apkārtējās vides ilgtspējas un dabas aizsardzības projektus.