Sorry, this entry is only available in Latvian.

(Latviešu) Simtgade Latvijas iedzīvotājos stiprina pašapziņu un drosmi

Valsts simtgade ir notikums, kas Latvijas sabiedrībā veicina pašapziņu, drosmi un neatlaidību, valstiskuma apziņu un sabiedrības saliedētību.

(Latviešu) Intervija ar Latvijas valsts simtgades biroja vadītāju Lindu Pavļutu

Par to, kā tapa Latvijas simtgades programma, kā iedzīvotāji iesaistās un arī paši veido tās dažādās aktivitātes, kā arī par to, kā sekot līdzi tik liela notikuma atpazīstamībai un atdevei, lasiet šajā intervijā.

(Latviešu) Kā mēs mūsdienās svinam latviešu gadskārtas un izjūtam latvietību

Vismaz kādu no latviešu gadskārtām mūsdienās atzīmē teju katrs Latvijas iedzīvotājs. Tomēr, palūkojoties dziļāk, redzam, ka ir mainījies svinēšanas saturs. Arī latvietības uztvere ir ciešā sasaistē ar gadskārtu svinēšanu.

(Latviešu) Kuras latviešu filmas mēs visvairāk skatāmies televīzijā simtgades gaidās

Katram no mums ir savas mīļākās latviešu filmas, ko varam skatīties vēl un vēl. Bet kuras filmas visiem Latvijas iedzīvotājiem ir iecienītākās – ko mēs šogad televīzijā visvairāk skatāmies, valsts simtgadi gaidot.

(Latviešu) Izjūtam piederību Latvijai un sagaidām valsts izaugsmi

Iedzīvotāji izjūt ciešu piederību Latvijai kā savai dzimtajai zemei. To veicina ne tikai ciešā saikne ar Latvijas dabu, kultūru un ģimenes saknēm, bet arī ticība Latvijas valsts turpmākajai attīstībai un labklājībai. Mūsu cilvēki Latviju uztver kā eiropeisku valsti ar inovatīvas izaugsmes iespējām.

(Latviešu) Arī pēc simtgades tortes pozitīvi skatīsimies nākotnē

Mūsu valsts iedzīvotāju noskaņojums uzlabojas un arī gaidas par dzīvi nākotnē ir pozitīvas. Vairākums jūtas apmierināti ar savu dzīvi, ar ekonomisko situāciju valstī un savas nodarbinātības iespējām, kā arī nākotni redz pozitīvās noskaņās.