Visa 2018.gada garumā vērojama augsta sabiedrības interese par valsts simtgadei veltītajiem notikumiem, kā arī vēlme pašiem ar kādu savu iniciatīvu iesaistīties valsts simtgades svinēšanā. 80% Latvijas iedzīvotāju šī gada laikā ir pievērsuši uzmanību Latvijas simtgades aktivitātēm un atzīmējuši nozīmīgākos notikumus gan ģimenes lokā, gan apmeklējot dažādus svētku pasākumus.

Tuvojoties valsts simtgades svētku mēnesim – novembrim, Latvijas iedzīvotāju apņēmība piedalīties svētku svinēšanā ir būtiski pieaugusi. Kantar oktobra nogalē veiktā iedzīvotāju aptauja atklāj, ka 80% Latvijas sabiedrības mūsu valsts proklamēšanas 100. gadadienu atzīst par vēsturiski nozīmīgu laiku un 91% iedzīvotāju plāno novembrī atzīmēt valsts svētkus.

Ko Latvijas sabiedrībai nozīmē valsts simtgade? Kādas īpašības, personības iezīmes tā stiprina mūsos?

Lielākā daļa sabiedrības (54%) Latvijas simtgadi vērtē kā spilgtu, nozīmīgu un pamanāmu notikumu Latvijas vēsturē, kas iedzīvotājos stiprina tādas īpašības kā drosme, neatlaidība, pašapzinība, apņēmība. Simtgade ir īpašs notikums, kas cilvēkiem simbolizē izaugsmi un vērā ņemamus sasniegumus.

Nozīmīgai daļai sabiedrības (24%) valsts simtgade ir pozitīvs un sabiedrību iedvesmojošs notikums, kas iedzīvotājos stiprina tādas īpašības kā prieks, pacilātība, svētku sajūta. Vienlaikus simtgade veicina Latvijas sabiedrības saliedētības sajūtu.

13% Latvijas sabiedrības valsts simtgades notikums nozīmē stabilitāti un drošību, apliecinājumu valsts neatkarībai un tautas brīvībai. Šī sabiedrības daļa simtgadi saista arī ar nacionālajām tradīcijām, kas nāk no tālās pagātnes un mūsdienās transformējas par jauniem valsts svētku svinēšanas ieradumiem.

Jāatzīmē nozīmīgs fakts, ka sabiedrība savos vērtējumos ir vienota. Neatkarīgi no tautības, reģiona, vecuma un dzimuma, iedzīvotāji uzskata, ka Latvijas simtgade simbolizē valsts izaugsmi un sasniegumus, ka tas ir pozitīvs un sabiedrību iedvesmojošs notikums, stabilitātes un drošības apliecinājums.

Kantar iedzīvotāju vērtību pētījums atklāj, ka Latviju kā valsti cilvēki raksturo kā uzticamu un atbildīgu – orientētu uz izaugsmi, inovatīvu, nopietnu, atbildīgu. Tādu valsti, kurā mēs visi jūtamies piederīgi. Un valsts simtgades notikums un tā atzīmēšana vēl vairāk stiprina šo sajūtu.

Kādas sajūtas un vērtības jūsos raisa mūsu valsts simtgades notikums? Padalieties ar tām ar mums vai sociālajos tīklos – jo arī tā mēs varam veicināt sabiedrības saliedētību.