Atzīmējot 1.jūniju – Starptautisko bērnu aizsardzības dienu – pētījumu kompānija Kantar noskaidroja, ka tādi pasākumi kā Bērni darbā ir retums Latvijas uzņēmumos. Kantar aptaujas dati rāda, ka tikai 5% strādājošo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem darbavietās tiek plānoti kādi pasākumi 1.jūnijam, kā, piemēram, akcija Bērni darbā vai līdzīgas aktivitātes.

 To, ka viņu darbavietās tiek plānoti pasākumi bērniem, sievietes atzīmē trīs reizes biežāk nekā vīrieši – attiecīgi 9% aptaujāto sieviešu un 3% aptaujāto vīriešu darbavietās notiek 1.jūnija pasākumi bērniem.

Pētījumu kompānija Kantar ir viens no tiem Latvijas uzņēmumiem, kas 1.jūnijā savā birojā organizē pasākumu Darbinieku bērni darbā. Jau kopš 2008.gada, kopš Kantar pirmo reizi ieguva Labklājības ministrijas atzinumu par to, ka ir Ģimenei draudzīgs komersants, uzņēmums katru gadu 1.jūnijā rīko šādus Bērni darbā pasākumus. Šogad Bērni darbā pasākumu apmeklēja 15 bērni vecumā no 5 līdz 13 gadiem.

Par aptauju

Aptauju veica pētījumu kompānija Kantar laikā no 2018. gada 22. līdz 24. maijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 940 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem, to skaitā 737 strādājošos.

Kantar pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 60 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, un tās organizēšanā Kantar strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.