Pievilcīgu pilsētvidi raksturo apstādījumi, iespēja droši pārvietoties ar kājām, iespēja ērti novietot auto, kā arī ģimenei un bērniem draudzīga vide – atklāj pētījumu kompānijas Kantar sadarbībā ar “Mad City Happening 2018” veiktā aptauja.

Aptaujas rezultāti ir nozīmīgs instruments, domājot par iedzīvotājiem, uzņēmējiem un investoriem pievilcīgas un mūsdienīgas pilsētvides attīstību Rīgā. Plašāk par to pasaules līmeņa eksperti, iedzīvotāji un uzņēmēji diskutēs vadošajā pilsētvides attīstības konferencē Baltijas jūras reģionā un pilsētplānošanas hakatonā “Mad City Happening 2018”, kas notiks šī gada 31. maijā un 1. jūnijā Rīgā.

Rīdziniekiem pievilcīgas pilsētvides elements, papildus jau minētajiem, ir arī iespēja droši pārvietoties ar velosipēdu, kamēr Latvijas iedzīvotāji kopumā vēlas atpūtas iespējas ielu malās (piemēram, soliņus, skvērus).

 

Bāze: Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 60 gadiem, n=805
Dati: Kantar

Neils Balgalis, pilsētplānotājs un “Mad City Happening 2018” idejas autors: “Pilsētplānošanā pēdējos gados arvien aktīvāk iesaistās ne tikai amatpersonas, kam tas ir pienākums, bet arī paši iedzīvotāji un sabiedriskās organizācijas. Nebijis notikums ir VEF apkārtnes uzņēmumu – LMT, Accenture un citu – apvienošanās ar mērķi attīstīt VEF apkārtni kā modernu un pievilcīgu vidi – Rīgas tehnoloģiju sirdi. Interesanti, ka arī Kantar aptaujā kopumā 65% rīdzinieku un 69% Latvijas iedzīvotāju būtu gatavi visdažādākajos veidos iesaistīties, lai labiekārtotu savas dzīvesvietas tuvāko apkaimi. Ceru, ka “Mad City Happening” kļūs par fantastiskas iedvesmas avotu ikvienam, kuram rūp Latvijas pilsētu attīstība.”

Sadarbībā ar LMT rīkotā “Mad City Happening 2018” galvenā tēma ir “Pilsēta un nauda”, kas ļaus pārdomāt neparastās attiecības starp pilsētu un naudu, iepazīt jaunus pilsētu attīstības finansējuma veidus, kā arī atklāt pilsētu apslēpto vērtību jeb tā saucamo neredzamo naudu – labiekārtotu vidi (apstādījumus, iespēju pārvietoties kājām, ērtu sabiedrisko transportu), iepazīt jaunākās tehnoloģijas un citas inovācijas, kas palīdz veidot pilsētas labākas, piesaistīt investorus, jaunus biznesus, iedzīvotājus un veicina attīstību.

Šī gada “Mad City Happening” ir unikāls arī ar 1. jūnijā notiekošo pilsētplānošanas hakatonu – ideju sacensībām, kurās komandas veidos un prezentēs savas radošās vīzijas par VEF apkārtnes teritorijas uzlabošanu. Uzvarētāju komandas balvās saņems 10 000 eiro!

“Mad City” pulcē visdažādākos pilsētas slāņus – baņķierus un māksliniekus, attīstītājus un urbānistus, tehnoloģiju uzņēmumus un dabas draugus, kā arī pilsētplānotājus, arhitektus, inženierus, antropologus un politiķus. Dalībniekiem ir iespēja ne tikai klausīties pasaules līmeņa ekspertu lekcijas, piedalīties diskusijās, bet arī veidot jaunus kontaktus, mācīties, atpūsties un izklaidēties.

Pasākums norisināsies divās vietās Rīgā – “Godvil” telpās bijušās rūpnīcas “VEF” teritorijā (31. maijā) un VEF Kultūras pilī (1. jūnijā). Vairāk informācijas: www.madcity.lv. Tas pulcēs ap 500 dalībnieku no 15 pasaules valstīm.

“Mad City Happening 2018” atbalsta LMT, EK pārstāvniecība Latvijā, Dānijas Kultūras institūts, New Hanza Capital, VEF Kultūras pils, “Microsoft”, Ziemeļvalstu Ministru padome.

Organizatoru kontakti

“Mad City Happening 2018”  organizatoru kontaktinformācija

Neils Balgalis | + 371 29235017 | neils@grupa93.lv

Uzņēmums SIA “Grupa93” ir ne tikai pieredzes bagātākā, bet arī neparastākā pilsētplānošanas kompānija ar spēju eksperimentēt, meklēt jaunus risinājumus un sasniegt kvalitatīvu rezultātu. Un tas viss ir par “Mad City Happening 2018”.

Par aptauju

Aptauju veica pētījumu kompānija Kantar laikā no 2018. gada 24. līdz 26. aprīlim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 805 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem, to skaitā 269 Rīgas iedzīvotājus.

Kantar pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 60 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, un tās organizēšanā Kantar strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.