Simtgades salūtu televīzijā vērojuši vairāk nekā pusmiljons iedzīvotāju

Gaismas uzvedums “Saules mūžs” pie TV ekrāniem ir pulcējis vairāk nekā pusmiljonu jeb 512,6 tūkstošus skatītāju vecumā no četriem gadiem. Tā ir bijusi skatītākā TV programma šajās Latvijas Republikas proklamēšanas svētku dienās.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vairāk var uzzināt šeit

 

Uzstāšanās “Latvijas mazākumtautību forumā 2018. No integrācijas uz saliedētu sabiedrību”

Kantar prezentācija par Latvijas sabiedrības vērtībām Latvijas valsts simtgades kontekstā.

 

Iedzīvotājiem Latvijas valsts simtgade ir nozīmīgs laiks

Absolūtajam vairākumam iedzīvotāju Latvijas valsts proklamēšanas 100. gadadiena ir vēsturiski nozīmīgs laiks, apliecina pētījumu un konsultāciju kompānijas Kantar veiktā iedzīvotāju aptauja.

2018. gadā aprit 100 gadi kopš Latvijas Republikas proklamēšanas, un absolūtajam vairākumam jeb 80% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 60 gadiem tas ir vēsturiski nozīmīgs laiks. Vienlaikus 77% iedzīvotāju atzīst, ka Latvijas valsts proklamēšanas 100. gadadienu vajag atzīmēt īpašāk nekā citus gadus. Tātad kopumā vairāk nekā viens miljons mūsu valsts iedzīvotāju novērtē Latvijas valsts proklamēšanas vēsturisko nozīmi un atbalsta vajadzību atzīmēt šo gadadienu atšķirīgāk un īpašāk.

Lasīt plašāk šeit

Latvijas simtgades filmas veicina sabiedrības izaugsmi

Latvijas valsts simtgade kopumā un tās lielnotikums Latvijas filmas Latvijas simtgadei veicina Latvijas kino popularitāti un veido priekšstatu par latviešu filmu spēju veicināt sabiedrības izaugsmi, atklāj pētījumu un konsultāciju kompānijas Kantar veiktais iedzīvotāju pētījums. Lasīt plašāk

Pieaug iedzīvotāju informētība par Latvijas simtgades notikumiem

Kā liecina Kantar pētījuma dati, laikā no janvāra līdz jūnijam ir būtiski pieaugusi (no 44% uz 50%) Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 60 gadiem informētība par Latvijas simtgadei veltītajiem pasākumiem. Vienlaikus pieaug arī Latvijas valsts simtgades piederības zīmes atpazīstamība (no 72% uz 91%). Lasīt plašāk

Dziesmusvētku pārraides televīzijā vērojuši vairāk nekā miljons skatītāju

Skatītākais Dziesmusvētku raidījums ir bijis noslēguma koncerts “Zvaigžņu ceļā”, kuru vērojuši vidēji 194 tūkstoši skatītāju. Deju lieluzvedums “Māras zeme” ir bijis otrs skatītākais Dziesmusvētku raidījums, kuru vērojuši vidēji 162 tūkstoši skatītāju. Savukārt trešajā vietā ierindojas atklāšanas koncerts dalībniekiem ar 146 tūkstošu lielu vidējo auditoriju. Lasīt plašāk. 

Latvijas simtgadē būtiski pieaug iedzīvotāju interese par kultūru

Latvijas valsts simtgadē būtiski pieaugusi iedzīvotāju interese par dažādiem kultūras notikumiem, liecina pētījumu un konsultāciju kompānijas Kantar pavasarī veiktā iedzīvotāju uzvedības un vajadzību izpēte. Lasīt plašāk

Latvijas iedzīvotājiem arvien svarīgāka kļūst saliedētība

Pēdējo gadu laikā Latvijas iedzīvotājiem arvien svarīgāka ir saliedētība, turklāt šī vērtība ir īpaši aktualizējusies Latvijas simtgades kontekstā. Šādu iezīmi atklāj pētījumu un konsultāciju kompānijas Kantar 2014.-2017.gada laikā veiktās aptaujas. Lasīt plašāk.

 

Iedzīvotāju pozitīvo attieksmi pret Latviju visvairāk veicina daba

Cilvēku piederības sajūtu savai valstij veido dažādi aspekti. Pētījumu un konsultāciju kompānijas Kantar iedzīvotāju vērtību izpēte atklāj, ka Latvijas iedzīvotāju piederības sajūtu mūsu valstij visvairāk veicina Latvijas daba. Lasīt plašāk

 

Dziesmusvētki ir nozīmīgi vairāk nekā trešdaļai sabiedrības

Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki ir nozīmīgi vairāk nekā trešdaļai Latvijas sabiedrības, liecina pētījumu kompānijas Kantar jūnijā īsi pirms svētku sākuma veiktā aptauja. Lasīt plašāk.

Pētījums “Latvijas iedzīvotāju noskaņojums un vērtības”.

Kantar 2014.– 2018. gados veikto vērtību pētījumu galvenās atziņas.