Šajā svētdienā, 7.oktobrī, Latvijā svinēsim Skolotāju dienu. Kantar pētījuma dati rāda, ka puse Latvijas iedzīvotāju Skolotāju dienā īpaši padomā vai vismaz nedaudz iedomājas par saviem pašreizējajiem vai agrākajiem skolotājiem.

Oktobra sākumā Kantar veiktā aptauja liecina, ka 10% iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem Skolotāju dienā īpaši padomā par saviem esošajiem vai bijušajiem skolotājiem, un vēl 39% nedaudz iedomājas par viņiem. Tātad kopumā aptuveni puse iedzīvotāju Skolotāju dienā pievērš savas domas saviem skolotājiem.

Visbiežāk par saviem kādreizējiem skolotājiem mēdz aizdomāties aptaujātie vecumā no 40 gadiem, to starp visvairāk par skolotājiem domā iedzīvotāji vecumā no 50 līdz 60 gadiem. Interesanti, ka arī Latgalē aptaujātie biežāk nekā citos reģionos iedomājas par saviem skolotājiem.

Savukārt īpaši par saviem skolotājiem mēdz domāt aptaujātie no vismaz četru cilvēku ģimenēm – tādās ģimenēs parasti ir skolas vecuma bērni, un, iespējams, vērojot savus bērnus un klausoties viņu stāstos par skolas gaitām, arī šo bērnu vecāki mēdz īpaši aizdomāties par savu skolas laiku un saviem toreizējiem skolotājiem.

Par pētījumu

Pētījumu un konsultāciju kompānija Kantar laikā no 2018. gada 2. līdz 4. oktobrim ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujāja 900 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem. Izlase ir reprezentatīva 1,2 miljoniem Latvijas iedzīvotāju attiecīgajā vecumā.