Kantar šī gada martā veica pētījumu “Kantar Barometra pētījums par karu Ukrainā”, lai noskaidrotu iedzīvotāju emocionālo noskaņojumu, paradumu maiņu un to, kāda rīcība tiek sagaidīta no uzņēmumiem. Pētījuma ietvaros tika noskaidrots arī tas, kā šī brīža situācija ietekmē iedzīvotāju finanšu plānus.

Nozīmīga daļa iedzīvotāju (28%) tuvākajā laikā plāno tērēt mazāk naudas, nekā līdz šim. Savukārt 51% neplāno mainīt finanšu ieradumus.

Vērojams, ka iedzīvotāji ir piesardzīgāki attiecībā uz lielākiem pirkumiem, atliekot tos uz vēlāku laiku. Tā norāda 38% Latvijas iedzīvotāju. Savukārt 32% Latvijas iedzīvotāju atturas no aizdevumu ņemšanas.

Ceturtā daļa iedzīvotāju ir nobažījušies par savu finansiālo nākotni. Augstāks bažu līmenis par finansiālo nākotni kara dēļ biežāk vērojams to iedzīvotāju vidū, kuri savu dzīves līmeni vērtē kā vidēji augstu vai augstu.

Par pētījumu

“Kantar Barometra pētījums par karu Ukrainā” tika veikts 10 Eiropas valstīs, katrā valstī aptaujājot 500-800 iedzīvotājus vecumā 18-65 gadi. Latvijā tika aptaujāti 800 iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 65 gadiem laika posmā no 2022. gada 19. līdz 25. martam. Intervijas tika veiktas tiešsaistē.