10.septembrī, kā ik gadu septembra otrajā svētdienā, tiks svinēta Tēva diena, kas veltīta tēva lomas godināšanai ģimenē un sabiedrībā. Pētījumu kompānijas Kantar šī gada augusta beigās veiktā aptauja atklāj, ka vairāk nekā ceturtā daļa jeb 29% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem plāno atzīmēt Tēva dienu.

Tēva dienu biežāk plāno atzīmēt tajās ģimenēs, kurās dzīvo vismaz četri cilvēki, kā arī ģimenēs, kur viens no pieaugušajiem ir mājsaimnieks vai mājsaimniece (to skaitā arī bērna kopšanas atvaļinājumā).

Pēdējā gada laikā ieradumi svinēt Tēva dienu Latvijā būtiski nav mainījušies – arī 2016.gada septembra sākumā Kantar veiktā pētījuma dati rādīja, ka nedaudz vairāk nekā ceturtā daļa iedzīvotāju plānoja atzīmēt Tēva dienu.

Līdzīgi kā pagājušo gadu, arī šogad 61% iedzīvotāju neplāno atzīmēt Tēva dienu, savukārt desmitajai daļai (10%) iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju
Aptauju veica pētījumu kompānija Kantar laikā no 2017. gada 29. līdz 31. augustam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 900 Latvijas iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Kantar pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā Kantar strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par Kantar
Kantar ir viena no pasaules lielākajām pētījumu kompānijām ar ekspertiem vairāk nekā 90 pasaules valstīs. Kantar grupa ir viena no pasaules vadošajām datu, atziņu un konsultāciju kompānijām.

Kantar Latvijā ir pētījumu kompānija ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, kas veic tirgus, sabiedriskās domas un mediju izpēti un sniedz ieteikumus mūsu klientu biznesa izaugsmei. Mēs uzņēmumiem nodrošinām vērtīgas atziņas nozīmīgu lēmumu pieņemšanai un izaugsmes veicināšanai. Ar zināšanām par inovācijām, zīmolu un komunikāciju, pircēju aktivizēšanu un patērētāju attiecībām mēs palīdzam mūsu klientiem identificēt, optimizēt un aktivizēt vērtīgos mirkļus ar patiesu ietekmi uz viņu biznesa attīstību.

Kontakti
Sanda Apsīte
Mārketinga vadītāja
T  +371 6709 6300

E  sanda.apsite@tns.lv
twitter: http://twitter.com/TNSLatvia
facebook: https://www.facebook.com/TNSLatvia