Pagājušajā nedēļā izskanēja ziņas, ka 7. decembrī Lietuvas Seims nolēmis, ka turpmāk ik gadu 11. maijā Lietuvā tiks godināti nodokļu maksātāji. Kantar vēlējās noskaidrot, cik liela daļa Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem plāno iesniegt ikgadējo nodokļu deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestā, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākumu nodokli.

Vairākums (76%) Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem plāno iesniegt ikgadējo nodokļu deklarāciju, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākumu nodokli (62% – noteikti jā; 14% – drīzāk jā)

Viena piektā daļa (20%) Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem neplāno iesniegt ikgadējo nodokļu deklarāciju (11% – drīzāk nē; 9% – noteikti nē), bet 4% nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Ikgadējo nodokļu deklarāciju vairāk plāno iesniegt cilvēki ar augstāko izglītību, kā arī vadītāji, augstākā līmeņa speciālisti un speciālisti. Mazāk to plāno darīt pašnodarbinātie.

Tāpat aptaujā novērota iezīme, ka personīgie ienākumi vismaz 300 eiro mēnesī ir tā robežšķirtne, no kuras sākot strauji pieaug iedzīvotāju gatavība iesniegt deklarāciju. Tāda tendence varētu norādīt uz to, ka iedzīvotāji ar zemākiem ienākumiem vai nu nav pietiekami informēti par deklarācijas iesniegšanas procesu vai tā ieguvumiem, vai arī nesaskata finansiālu atdevi šādai rīcībai.

Iespējams, ka tuvākā nākotnē pārmaksātā iedzīvotāju ienākumu nodokļa atgūšanas principi mainīsies, jo pašlaik notiek parakstu vākšana par pārmaksāto nodokļu automātisku izmaksāšanu.

Tāpēc Kantar arī noskaidroja to, ka absolūtais vairākums (89%) Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem atbalsta izskanējušo ierosinājumu turpmāk pārmaksātos nodokļus izmaksāt automātiski (70% – noteikti jā; 19% – drīzāk jā).

7% iedzīvotāju neatbalsta nodokļu automātisku izmaksu (5% – drīzāk nē; 2% – noteikti nē). Savukārt 4% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Par aptauju
Aptauju veica pētījumu kompānija Kantar laikā no 2017. gada 5. līdz 7. decembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1017 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Kantar pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 60 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, un tās organizēšanā Kantar strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par Kantar
Kantar ir viena no pasaules lielākajām pētījumu kompānijām ar ekspertiem vairāk nekā 90 pasaules valstīs. Kantar grupa ir viena no pasaules vadošajām datu, atziņu un konsultāciju kompānijām.

Kantar Latvijā ir pētījumu kompānija ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, kas veic tirgus, sabiedriskās domas un mediju izpēti un sniedz ieteikumus mūsu klientu biznesa izaugsmei. Mēs uzņēmumiem nodrošinām vērtīgas atziņas nozīmīgu lēmumu pieņemšanai un izaugsmes veicināšanai. Ar zināšanām par inovācijām, zīmolu un komunikāciju, pircēju aktivizēšanu un patērētāju attiecībām mēs palīdzam mūsu klientiem identificēt, optimizēt un aktivizēt vērtīgos mirkļus ar patiesu ietekmi uz viņu biznesa attīstību.

Kontakti
Kantar
t 67 096 300
tns@tns.lv
Twitter: @TNSLatvia
Facebook: @TNSLatvia